Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A touch of humor for the dinner table - this playful set adds a stylish spice to every meal. The small ceramic figurines combine functionality with original design and bring character to the dining table. While the glossy finish fits harmoniously into any table setting, the charming dwarf motif provides an unexpected eye-catcher. Whether as a fun gift for design fans or as a decorative detail in your own kitchen - these spice dispensers set accents with tongue-in-cheek elegance.
- Set of 2 salt and pepper shakers gnomes in gold and silver, 8 x 5 x 4 centimeters (H/W/D)
- This charming salt and pepper shaker set in gnome shape brings humorous character to the dining table
- In elegant gold and silver, the duo sets glamorous accents in any kitchen or dining room
- The detailed workmanship makes the spice shakers more than just functional, fun decorative elements
- Made of high-quality ceramic, the shakers are durable, easy to clean and ideal for everyday use
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 8 cm |
| Largeur | 5 cm |
| Profondeur | 4 cm |
| Poids | 0.08 kg |
| Volume (emballé) | 0,10 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Couleur argent, Doré |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main, peint à la main, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Porcelaine vernissée, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, 19 ml quantité de remplissage, peint à la main |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Zwerg |
| Topic: | Christmas, Fathers Day, Mothers Day |
Évaluations
Se connecter