Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
What could be nicer than moving your life outside when the first rays of sunshine arrive? It's even better if everyone can find a comfortable place to sit or relax together, as in the Happy Day corner seating group, which also comes with a practical table.
- Stylish corner seating set for the balcony, terrace and garden with comfortable seat and back cushions and a side table already included
- Makes all your summer dreams come true, because the two shelves and the mobile side table offer plenty of space for drinks, snacks and your suntan lotion
- Timelessly modern styling in steel-grey colouring combined with an attractive wood look
- As a practical feature, the dark grey covers are removable and can be washed by hand
- And if there's room for more: matching Happy Day recliners in the form of recamières are available from the shop
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 61 cm |
| Largeur | 228 cm |
| Profondeur | 168 cm |
| Poids | 29.03 kg |
| Volume (emballé) | 0,77 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Gris, Naturel, Noir |
|---|---|
| Details: | Gartenmöbelsortiment, capacité de charge maximale, démonté, hauteur d'assise, lavage à la main, partiellement démonté, épaisseur plateau |
| Catalogue imprimé: | Structure: aluminium revêtu par poudre, Plateau de table:, Pied: aluminium revêtu par poudre, Revêtement: polyester, Rembourrage: 22 kg/m³ polyester, 15 mm épaisseur plateau, 300 kg capacité de charge maximale, lavage à la main, 50 cm hauteur d'assise, partiellement démonté,, |
| Pièce: | Outdoor |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Happy Day |
| Tendances: | Modern Times |
| Tendances 2: | Mix and Match |
| Topic: | Wild Summer |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter