Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Colorful, charming and absolutely unique - this bookend set not only brings order to the shelf, but also a pinch of humor. The artfully designed rhinoceros in rich red adds a playful accent and lends character to any book collection. Thanks to the non-slip underside, novels, illustrated books and favorite reads stay safely in place. Perfect for sideboards, window sills or desks - as a stylish decoration or original gift idea for real bookworms. A creative eye-catcher with a practical function!
- Bookend set hippopotamus in red, 31 x 13 x 19.5 centimeters (H/W/D)
- The detailed, hand-painted rhinoceros in bright red stylishly keeps the bookshelf tidy
- Whether on a shelf or on a desk, sideboard or window sill - the stands are a colorful eye-catcher
- The bookends are made of dimensionally stable polyresin and have a practical non-slip coating on the underside
- Original gift idea for book lovers and avid readers
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 30 cm |
| Largeur | 12.5 cm |
| Profondeur | 19.5 cm |
| Poids | 3 kg |
| Volume (emballé) | 0,09 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Rouge |
|---|---|
| Details: | fabriqué à la main, peint à la main |
| Catalogue imprimé: | Polyrésine, fabriqué à la main, peint à la main |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | Deals, En stock, PRIMA, US-Fit |
| Série: | Party |
| Topic: | Home Office, Spring Selection |
Évaluations
Se connecter