Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Colorful, charming and absolutely unique - this bookend set not only brings order to the shelf, but also a pinch of humor. The artfully designed little pigs in vibrant colors symbolize happiness and prosperity and add playful accents and character to any book collection. Thanks to the non-slip underside, novels, illustrated books and favorite reads stay safely in place. Perfect for sideboards, window sills or desks - as a stylish decoration or original gift idea for real bookworms. A creative eye-catcher with a practical function!
- Bookend set with pigs in bright colors, 29.5 x 12.8 x 15 centimeters (H/W/D)
- The detailed, hand-painted pigs in purple and orange stylishly keep your bookshelf tidy
- Whether on a shelf or on a desk, sideboard or window sill - the stands are a colorful eye-catcher
- The bookends are made of dimensionally stable polyresin and have a practical non-slip coating on the underside
- Original gift idea for book lovers and avid readers
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 29.5 cm |
| Largeur | 12.8 cm |
| Profondeur | 15 cm |
| Poids | 2.9 kg |
| Volume (emballé) | 0,09 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Jaune, Violet |
|---|---|
| Details: | fabriqué à la main, grand (GM), moyen (MM), peint à la main, petit (PM) |
| Catalogue imprimé: | Polyrésine, fabriqué à la main, 12,20 x 14,80 x 24,20 cm petit (PM), moyen (MM), 15 x 12,80 x 29,50 cm grand (GM), peint à la main |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock, PRIMA, US-Fit |
| Série: | Party |
| Topic: | Home Office, Spring Selection, Wild Summer |
Évaluations
Se connecter