Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
These bookends in octopus design bring an unusual, creative touch to any home. With their detailed, tentacle-like arms, they not only keep bookshelves tidy, but also add exciting accents to modern or maritime interiors. These eye-catching supports made of high-quality material not only keep books, but also magazines or documents stylishly in place. Combined with minimalist furniture or a nautical theme, they create a unique eye-catcher that is both functional and decorative. Ideal for shelves, desks or sideboards - the perfect fusion of art and practical use.
- Black bookend set in octopus design, 18 x 28 x 26 centimeters (H/W/D)
- The expressive, detailed octopus creates a modern, unique character
- The solid supports provide stable support for books and create exciting accents in the interior
- Handcrafted and made from easy-care, dimensionally stable polyresin
- Original gift idea for book lovers and avid readers
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 18 cm |
| Largeur | 28 cm |
| Profondeur | 26 cm |
| Poids | 2.4 kg |
| Volume (emballé) | 0,05 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Noir |
|---|---|
| Details: | fabriqué à la main |
| Catalogue imprimé: | Structure: Polyrésine, fabriqué à la main |
| Speciaux: | En stock |
| Topic: | Fathers Day, Home Office |
Évaluations
Se connecter