Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This bookend set in bright red and deep black is more than just functional - it brings art into the home. The striking lip design sets modern accents and is a real eye-catcher on shelves or sideboards. Handcrafted from robust, easy-care polyresin, the supports not only offer stability, but also an elegant, long-lasting look. An original gift idea for book lovers who value design and functionality. A highlight in any room that is both practical and aesthetically pleasing.
- Bookend set in red and black, 16.5 x 34.5 x 9 centimeters (H/W/D)
- The expressive lip design in bright red creates a modern and artistic character
- The solid supports provide stable support for books and create exciting accents in the interior
- Handcrafted and made from easy-care, dimensionally stable polyresin
- Original gift idea for book lovers and avid readers
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 16.5 cm |
| Largeur | 34.5 cm |
| Profondeur | 9 cm |
| Poids | 1.98 kg |
| Volume (emballé) | 0,05 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Rouge |
|---|---|
| Details: | fabriqué à la main |
| Catalogue imprimé: | Structure: Polyrésine, fabriqué à la main |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Lips |
| Topic: | Home Office, Mothers Day, Valentines Day |
Évaluations
Se connecter