Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Time to make a statement - this extra-large hourglass transforms the moment into a stylish ritual. With its clear design, white sand and glass body, it brings calm, structure and a touch of poetry to modern living spaces. Whether as a meditative accent on the desk, stylish decoration on the shelf or as a charming stylistic element in the bathroom - the decorative timer combines aesthetics and function in a particularly elegant way. In combination with minimalist furniture or natural materials, it creates an exciting contrast that gives the room a timeless touch. Ideal for anyone looking for something special in the details.
- High-quality hourglass made of glass with white sand, 45 x 18 x 18 centimeters (H/W/D)
- The simple silhouette combined with white sand can be harmoniously integrated into various interiors
- With a running time of 4 hours, this decorative object interprets the passage of time in a poetic way
- An impressive gift idea for decoration fans and design lovers
- Each hourglass is mouth-blown and unique
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 45 cm |
| Largeur | 18 cm |
| Profondeur | 18 cm |
| Poids | 2.3 kg |
| Volume (emballé) | 0,17 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Blanc, Transparent |
|---|---|
| Details: | soufflé |
| Catalogue imprimé: | Structure: verre clair, verre teint, soufflé |
| Pièce: | Bureau, Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Timer |
| Topic: | Fathers Day, Home Office |
Évaluations
Se connecter