Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Hourglasses are decorative objects that, in addition to their function of measuring time, create a calming, contemplative atmosphere in any room. This luxurious silver hourglass combines modern design with timeless elegance to create a true work of art for measuring time. The fine white sand trickles gently through the transparent glass body, which is held by a shiny silver frame. This decorative object gives your home a touch of serenity and invites you to pause and savour the moment.
- Luxurious hourglass in silver, 30 x 14 x 14 cm (H/W/D)
- The clear glass body and white sand create a modern look
- The shiny frame is made of sturdy steel
- A classy decorative object with a meditative character
- Running time of approx. 3 minutes
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 30 cm |
| Largeur | 14 cm |
| Profondeur | 14 cm |
| Poids | 1.8 kg |
| Volume (emballé) | 0,07 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Couleur argent, Transparent |
|---|---|
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Topic: | Christmas, Fathers Day, Home Office |
Évaluations
Se connecter