Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Blue Marlin is an extremely high-quality and robust outdoor collection. The frame is made of moisture-resistant plywood with a phenolic resin coating and double-sealed cut edges. Weatherproof straps and open-pored, quick-drying foams ensure optimum seating comfort and protection against moisture. All materials are specially selected for outdoor use - either waterproof sealed or made of stainless steel for maximum durability. These outdoor sofas are made for design lovers who want durable, stylish furniture to enjoy their patio and garden.
- Modern outdoor lounger without cover, 68 x 180 x 120 centimeters (H/W/D)
- High-quality garden furniture that is weatherproof for long-lasting protection of the interior
- The minimalist design and rounded shapes characterize this two-seater for outdoors as a designer piece
- This récamière for terrace and garden is available in numerous upholstery fabrics
- All cover fabrics are chlorine and salt water resistant
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 68 cm |
| Largeur | 180 cm |
| Profondeur | 120 cm |
| Poids | 43 kg |
| Volume (emballé) | 1,64 m³ |
Informations sur le produit
| Details: | Gartenmöbelsortiment, capacité de charge maximale, fabriqué à la main, hauteur d'assise, monté, ressort Bonell, wasserabweisend |
|---|---|
| Catalogue imprimé: | Revêtement: Polyester, Assise: Rembourrage Polyuréthane, Structure: ressort Bonell, Revêtement:, 140 kg capacité de charge maximale, fabriqué à la main, monté, 33 cm hauteur d'assise, |
| Pièce: | Outdoor, Salon |
| Speciaux: | En stock, Studio Divani Outdoor |
| Série: | Blue Marlin |
Évaluations
Se connecter