Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
With its shiny, golden finish and clear glass top, this plant stand brings luxurious lightness to the interior. It provides an elegant stage for decorative plants, colorful flowers or lush foliage. Thanks to its slender shape, the design piece is perfect for small rooms, narrow hallways or stylish living areas. The look is particularly elegant in combination with marble, velvet or light wood tones. Plant stands like this one create structure, set brilliant accents and can be flexibly rearranged again and again.
- Tall plant stand in gold, 70 x 36.5 x 36.5 centimeters (H/W/D)
- The delicate, graphic frame creates a light, modern look
- The round frame in shiny gold can be perfectly integrated into glamorous and modern interiors
- Stylishly and decoratively showcases plants - both real greenery and artificial plants
- The coated steel frame and tempered safety glass shelf are particularly robust and easy to clean
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 70 cm |
| Largeur | 36.5 cm |
| Profondeur | 36.5 cm |
| Poids | 4.89 kg |
| Volume (emballé) | 0,12 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, chaque pièce est unique, fabriqué à la main, épaisseur plateau |
| Catalogue imprimé: | Verre Verre trempé ESG Clair, Acier revêtu par poudre, 5 mm épaisseur plateau, 10 kg capacité de charge maximale, fabriqué à la main, chaque pièce est unique |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | Deals, En stock, PRIMA |
| Série: | Plant Wire |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
Évaluations
Se connecter