Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Shoes, weekend bags, handbags and the trench coat - everything you need for a skilful fashion appearance can be found in this luggage trolley à la grand hotel. A sophisticated idea to design your own coat stand. The coat stand on wheels is also practical: it creates order and offers plenty of storage space! Other colour variants available in the shop.
- Flexible applications: a luxurious, matt black luggage trolley on casters in the grand hotel style
- The most attractive place to store your beauty case, aluminium suitcase and travel bag in style
- Replaces the coat stand in the hallway - surprise your VIP guests!
- This mobile piece can be moved from one room to the next at any time, thanks to the floor-protecting rubber casters
- Solid and made of powder-coated stainless steel, with practical all-round impact protection made of rubber
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 188 cm |
| Largeur | 108 cm |
| Profondeur | 62 cm |
| Poids | 31 kg |
| Volume (emballé) | 0,30 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Gris, Noir |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté |
| Catalogue imprimé: | Corps: Acier affiné revêtu par poudre, Roulettes: Caoutchouc naturel (gomme arabique, Tablette: Panneau de fibres Laqué, Revêtement: Polyester, 120 kg capacité de charge maximale, démonté |
| Pièce: | Chambre à coucher, Entrée, Salon |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | VIP |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter