Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Give your interior a green touch with our elegant artificial plant. The Ficus Benjamina stands out with its lifelike leaves as a detailed replica that enhances the ambience without the need for maintenance. Ideal for living rooms, offices or entrance areas. Equipped with a robust planter and stable base, this plant will blend harmoniously into any interior. Enjoy green flair - without the need for green fingers!
- Large artificial plant in a black pot, 185 x 65 x 65 cm (H/W/D)
- This lifelike decorative plant looks deceptively real
- Artificial plants are easy to care for and will retain their shape and colour for years
- No pollen or mould, perfect for allergy sufferers and sensitive people
- Artificial plants create a natural, green atmosphere in any room
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 170 cm |
| Largeur | 65 cm |
| Profondeur | 65 cm |
| Poids | 9.8 kg |
| Volume (emballé) | 0,12 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Vert |
|---|---|
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Deko Pflanze |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
Évaluations
Se connecter