Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This stylish blanket creates a cozy living oasis with its playful pattern and fine fringed edges. It gives every room a warm atmosphere and invites you to relax. The easy-care material is particularly practical, remaining fresh and soft even with frequent use. Perfect as a colorful highlight on the sofa or as a decorative accent in the bedroom, the textile accessory can be wonderfully combined with modern or cozy furnishing styles. This turns any retreat into a feel-good place full of charm and comfort.
- Soft blanket with abstract motif in orange, 1 x 170 x 130 centimeters (H/W/D)
- Abstract faces and warm, inviting colors set aesthetic accents on the sofa, armchair or bed
- The fine fringed edge creates a harmonious overall look and a pleasant feel
- This bedspread gives every living area an extra dose of cosiness
- Particularly practical: the blanket is suitable for machine washing up to 40 °C
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 1 cm |
| Largeur | 170 cm |
| Profondeur | 130 cm |
| Poids | 0.62 kg |
| Volume (emballé) | 0,06 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Jaune, Marron |
|---|---|
| Details: | Lavage en machine, lavage à la main |
| Catalogue imprimé: | 40 % Polyester, 40 °C Lavage en machine, lavage à la main |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Artface |
Évaluations
Se connecter