Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The Mina tableware series enchants with its flowing watercolor patterns in intense blue variations and a sophisticated, glossy finish. Organic shapes and subtle brown accents create a handcrafted look that is reminiscent of gentle ocean waves and adds a maritime freshness to any table. Made from high-quality, glazed ceramic, it combines everyday practicality with aesthetic flair - dishwasher and microwave safe, it stylishly accompanies everything from relaxed meals to special celebratory dinners. The collection looks particularly appealing in combination with natural materials such as linen napkins or wooden accessories, which emphasize the maritime mood and create an inviting atmosphere.
- Small porcelain carafe in blue and brown, 18.5 x 18 x 13.2 centimeters (H/W/D)
- The Mina range impresses with flowing watercolor patterns in rich blue nuances and a glossy finish
- Organic design, brown details and the handcrafted look lend a maritime touch
- Made from high-quality, glazed ceramic, the mug is as functional as it is decorative
- Suitable for dishwasher and microwave -perfect for everyday use or special occasions
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 18.5 cm |
| Largeur | 18 cm |
| Profondeur | 13.2 cm |
| Poids | 0.84 kg |
| Volume (emballé) | 0,08 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Bleu, Turquoise |
|---|---|
| Details: | adapté au lave-vaisselle, adapté au micro-onde, chaque pièce est unique, fabriqué à la main, quantité de remplissage |
| Catalogue imprimé: | Grès vernissé, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, adapté au micro-onde, adapté au lave-vaisselle, 1350 ml quantité de remplissage |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Mina |
Évaluations
Se connecter