Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The furniture in the Giulio series combines modern living with timeless naturalness. Thanks to its functional design, it offers stylish storage solutions with character. The authentic oak wood look with natural grain gives each piece a warm appearance and blends harmoniously into a wide variety of interior designs – from modern to classic. Well-thought-out details such as gently closing doors with a soft-close function and a sturdy frame with narrow handles made of brushed steel create an exciting contrast and emphasize the high-quality, light look in the room. As a stylish companion next to the bed, in the hallway, or next to the living room furniture, the compact chest of drawers offers space for everything that needs to be within reach and rounds off any room concept with natural warmth. A subtle design highlight with functional added value.
- Small chest of drawers in oak look, 55 x 58 x 42 centimeters (H/W/D)
- Authentic oak wood look with natural grain gives off a warm vibe and blends in nicely with lots of different interior designs
- Also functions as a bedside table and offers storage space for books and everyday items with 2 drawers
- The doors with practical soft-close function enable comfortable opening and closing
- The sturdy frame and narrow handles made of brushed steel create an exciting contrast and a light look in the room
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 58 cm |
| Largeur | 55 cm |
| Profondeur | 42 cm |
| Poids | 19.4 kg |
| Volume (emballé) | 0,17 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Naturel |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, fermeture en douceur soft-close, partiellement démonté |
| Catalogue imprimé: | Corps et façade: Chêne Panneau de fibres Plaqué, Fond: Panneau de fibres Laqué, Pied/Pieds: Acier brossé, Tiroir: 2 Stück Chêne Panneau de fibres Plaqué, Poignées: Acier brossé, Plaque de recouvrement: 25 kg capacité de charge maximale, fermeture en douceur soft-close, partiellement démonté |
| Pièce: | Chambre à coucher |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Giulio |
| Tendances: | Modern Times |
| Tendances 2: | Modern – Living |
| Calendrier marketing: | Mai |
Évaluations
Se connecter