Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Coatrack: ideally located near the entrance, the Cosmopolitan coatrack offers the perfect service for visitors and your own requirements. Always ready to hand, wrinkle-free
and clearly arranged in twelve sections, the smart design offers everything you need for a stylish appearance. On its hangers jackets and coats remain true to their shape,
while hats, scarves and accessories also find a practical place. All this without unnecessary frills, but with classic high-quality features. Matching this stylish look, which
combines noble mango wood with cool iron, further elements of this series are also available. Shelf unit
- Comes with matching coathangers
- A match for many furnishing styles
- The upper/lower shelf is ideal for chairs and bags
- Looks great in the hallway, bedroom or dressing room
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 175 cm |
| Largeur | 104 cm |
| Profondeur | 52 cm |
| Poids | 17.5 kg |
| Volume (emballé) | 0,16 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron, Noir |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté |
| Catalogue imprimé: | Structure: Acier galvanisé, Cintre: 12 Stück Mangue Bois massif Laqué, Tablette pour chaussures: Mangue Bois massif Laqué, 15 kg capacité de charge maximale, démonté |
| Pièce: | Chambre à coucher, Entrée |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Cosmopolitan |
| Calendrier marketing: | Février |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter