Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Viva Mexico: to this day the painter is regarded as one of Mexico's most famous artists. Here comes her bust as a decorative object. Like her works, this figure enchants her
surroundings with a sensational colour spectacle.
- Celebrates colour and the boho style: colourful bust for all fans of this extraordinary woman
- A decorative object with expressiveness: the artist continues to influence art, fashion and interior design to the present day
- The decorative figure of the legendary influencer is worked with many loving details such as flowers, butterflies and real earrings
- The decorative head is so attractive that it deserves a central place: on the window sill, on the shelf, on the dresser and sideboard or the console table in the hallway
- A very special gift idea for all creative, sensuous people
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 40.5 cm |
| Largeur | 30.8 cm |
| Profondeur | 20.5 cm |
| Poids | 2.6 kg |
| Volume (emballé) | 0,09 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Multicolore, Noir, Rouge |
|---|---|
| Details: | monté |
| Catalogue imprimé: | polyrésine, livraison monté |
| Pièce: | Entrée, Salon |
| Speciaux: | En stock, US-Fit |
| Série: | Muse |
| Topic: | Mothers Day, Spring Selection, Valentines Day, Wild Summer |
| Calendrier marketing: | Mars, Mai |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter