Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This handmade decorative object can’t fail to make an impression! The well-trained athlete leaves no doubt that he has strength and dynamism. The detailed portrait of the naked athlete is a stylish accessory that represents sophisticated taste and becomes an eye-catcher on the sideboard and window sill. It inspires, motivates and at the same time radiates calm.
- A unique piece: the sculpture made of artificial stone was handcrafted with great attention to detail
- Inspiring: realistically designed, the athlete radiates strength and concentration
- Bronze look: the bronze-coloured figure on a black base is reminiscent of an antique sculpture
- Can be placed anywhere: whether in the living room, dining room, bedroom or hallway, the sculpture will always create a statement.
- A gift idea for athletes: as a motivating sculpture, it is an excellent gift idea for sportsmen and women
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 35.5 cm |
| Largeur | 25.5 cm |
| Profondeur | 12.5 cm |
| Poids | 3.125 kg |
| Volume (emballé) | 0,12 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Cuivre, Doré, Noir |
|---|---|
| Details: | fabriqué à la main |
| Catalogue imprimé: | objet: polyrésine, socle: polyrésine, fabriqué à la main |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Nude Man |
| Topic: | Christmas, Home Office |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter