Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A real statement piece for stylish interiors: this large-format sculpture combines artistic design with a sophisticated metallic look. The flowing lines create an exciting dynamic that builds up a harmonious tension in combination with the antique-looking gold finish. Whether as a solitaire on a sideboard, as an eye-catcher in a spacious entrance area or as an elegant accent in a loft - this object attracts everyone's attention. The design's heavy, high-quality brass-plated aluminum finish adds to its exclusive character. Ideal for adding a touch of artistic opulence to modern rooms.
- Abstract decorative object made of metal in gold, 159 x 26 x 26 centimeters (H/W/D)
- This decorative object becomes a harmonious design highlight with its curved, expressive silhouette
- With a rustic finish, the golden sculpture creates stylish accents next to sideboards, chests of drawers and coffee tables
- In XL format, perfect for spacious living rooms, lofts or entrance areas
- Made of brass-coated aluminum, the figure impresses with its high-quality feel and sturdy workmanship
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 159 cm |
| Largeur | 35 cm |
| Profondeur | 29 cm |
| Poids | 14.7 kg |
| Volume (emballé) | 0,22 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main |
| Catalogue imprimé: | Aluminium revetû de laiton, fabriqué à la main, chaque pièce est unique |
| Speciaux: | En stock |
| Calendrier marketing: | Mai |
Évaluations
Se connecter