Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A real eye-catcher with pop art character: this decorative object stages sensual lips as a stylish art statement. The glossy surface in rich red attracts everyone's attention and adds an extra dose of glamour to sideboards, wall boards or shelves. As a humorous break in style in clean interiors or as a cheeky highlight in the living room, it provides a talking point and character. It is particularly effective when mixed with black and white elements, modern prints or gold-coloured details. A decorative must-have for anyone who loves home accessories with a wink and iconic attitude.
- Decorative object lips in red and white, 25.5 x 20.5 x 14 centimetres (H/W/D)
- The expressive lip design with flowing details makes a modern, artistic statement
- In bright red and with a glossy finish, a real eye-catcher on shelves, sideboards or coffee tables
- Made of easy-care and durable polyresin and lacquered
- A unique gift with charm and character for design lovers
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 25.5 cm |
| Largeur | 20.5 cm |
| Profondeur | 14 cm |
| Poids | 0.95 kg |
| Volume (emballé) | 0,07 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Gris, Rouge |
|---|---|
| Speciaux: | En stock, PRIMA, US-Fit |
| Topic: | Home Office, Spring Selection, Valentines Day, Wild Summer |
Évaluations
Se connecter