Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A touch of mystical history meets modern home design: this decorative object in the style of the legendary Moai statues brings monumental character into the home. With its antique-looking surface and lovingly detailed design, it looks like a found object from a bygone era. The impressive size ensures a strong presence - ideal as an eye-catcher on the floor, between large vases or embedded in an ensemble of plants. The figure looks particularly harmonious when mixed with natural materials or in an ethno boho style. A unique piece that tells stories and also serves as an artistic style statement.
- Decorative object in stone look in XL format, 80 x 34 x 26 centimeters (H/W/D)
- The decorative figurine impresses with its detailed production and antique finish
- In the style of the stone statues from Easter Island, the large-scale figure makes a colossal impression
- Especially pretty between vases and green houseplants
- Each statue is unique and carefully handcrafted
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 80 cm |
| Largeur | 34 cm |
| Profondeur | 26 cm |
| Poids | 5.1 kg |
| Volume (emballé) | 0,12 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Gris, Marron, Noir |
|---|---|
| Details: | fabriqué à la main |
| Catalogue imprimé: | , fabriqué à la main |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock, US-Fit |
| Série: | Easter Island |
| Topic: | Wild Summer |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter