Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
An art object with character: this expressive sculpture combines modern aesthetics with fine craftsmanship. The dynamic shape and deep black finish give the decorative object a strong presence without being obtrusive. Made of burnished metal and with a tactile structure, the design impresses with its stylish restraint and elegant appearance. Whether on sideboards, side tables or on open shelves - this unique piece can be wonderfully combined with minimalist or urban living styles while adding an artistic touch to the interior. Ideal for anyone who wants to give their home a statement with depth.
- Abstract decorative object made of metal in black, 51 x 12 x 68 centimetres (H/W/D)
- This decorative object impresses with its abstract yet expressive motif
- Completely in black, the sculpture creates subtle accents on sideboards, chests of drawers and coffee tables
- Made from burnished aluminum, the figurine impresses with its high-quality feel and sturdy workmanship
- Each sculpture is unique and carefully handcrafted
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 68 cm |
| Largeur | 51 cm |
| Profondeur | 12 cm |
| Poids | 3.1 kg |
| Volume (emballé) | 0,13 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Noir |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main |
| Catalogue imprimé: | Aluminium bruni, fabriqué à la main, chaque pièce est unique |
| Speciaux: | En stock |
Évaluations
Se connecter