Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
An elegant safari oasis for the home: this impressive decorative object shows a wild group of animals, led by a majestic giraffe, presented on a stylish base. The rustic silver finish gives the figures a timeless look and emphasizes the detailed craftsmanship. Ideal for adding authentic safari flair to sideboards, chests of drawers or entrance areas. The ensemble is particularly effective in combination with natural materials such as wood or leather and warm earth tones, which perfectly round off the exotic ambience. A powerful statement with a sense of adventure.
- Decorative object wild animals in silver and black, 35.5 x 71 x 16 centimeters (H/W/D)
- Led by the giraffe, the African wild animals are presented on a decorative pedestal
- The decorative object impresses with its detailed workmanship and rustic silver finish
- Radiates safari vibes on sideboards, chests of drawers or in the entrance area
- Each figurine is unique and carefully handcrafted from dimensionally stable polyresin
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 35.5 cm |
| Largeur | 71 cm |
| Profondeur | 16 cm |
| Poids | 5.15 kg |
| Volume (emballé) | 0,09 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Couleur argent |
|---|---|
| Details: | fabriqué à la main |
| Catalogue imprimé: | objet: polyrésine, socle: polyrésine, fabriqué à la main |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock, US-Fit |
| Topic: | Christmas |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter