Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The mirrors from the Curve series combine glamour with timeless design and therefore outlive any short-term trend. Thanks to the tulip base, this Curve model can be placed anywhere - no need to drill holes or the like. The mirrors in the Curve series are available in many shapes and colours.
- A large, oval standing mirror with an elegant, brass-coated round base and frame
- Just right for an outfit check in the bedroom - thanks to its slim shape it also fits in the corner next to the wardrobe
- Heavy enough to provide stability, light enough to be move around in the home
- This is how you make a hall cloakroom: Simply combine it with a wall-mounted coat rack and a velvety stool - job done!
- Simply order, unpack and set up - this large mirror comes ready assembled. As a practical feature,
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 170 cm |
| Largeur | 40 cm |
| Profondeur | 40 cm |
| Poids | 12.2 kg |
| Volume (emballé) | 0,13 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré, Miroité |
|---|---|
| Details: | fabriqué à la main, partiellement démonté |
| Catalogue imprimé: | Verre: verre miroité, Cadre: acier revêtu de laiton, fabriqué à la main, livraison partiellement démonté |
| Pièce: | Chambre à coucher, Entrée |
| Speciaux: | Baisse de prix, En stock, US-Fit |
| Série: | Curve |
| Calendrier marketing: | Janvier |
Évaluations
Se connecter