Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A real light catcher with an artistic character: this mirror transforms any wall into a design statement. The extravagant shape with its three-dimensional frame structure skillfully plays with light and shadow and gives rooms a fascinating depth. Whether above the sideboard, in the hallway or as a highlight in the living area - this mirror not only reflects the surroundings, but also a sense of style. It is particularly effective in combination with fine materials such as glass, metal or marble. In clean interiors, it creates an exciting accent, while in opulent concepts it acts as a brilliant link. An eye-catcher that is more than just functional.
- Round wall mirror with unusual frame in gold, 120 x 120 x 3 centimetres (H/W/D)
- The mirror sets dynamic accents with its eye-catching drop-shaped frame in matt gold
- Perfect as a luxurious highlight in the hallway, living room or bedroom for more brightness and depth
- The frame is made of easy-care, robust steel and powder-coated
- Easy to hang thanks to the pre-assembled wall hooks
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 122 cm |
| Largeur | 111 cm |
| Profondeur | 10 cm |
| Poids | 8.9 kg |
| Volume (emballé) | 0,24 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré, Miroité |
|---|---|
| Details: | horizontal et vertical, surface de miroir |
| Catalogue imprimé: | Cadre: Polyuréthane, Surface du miroir: Verre Miroité, Fond: Panneau de fibres Naturel, pour montage au mur horizontal et vertical, 60 - 60 cm Ø surface de miroir |
| Speciaux: | Deals, En stock |
Évaluations
Se connecter