Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
An eye-catching wall mirror with a multi-layered frame that creates a fascinating depth effect thanks to its stepped shapes. The sophisticated gold finish gives the design a luxurious look and creates a lively interplay of light and shadow. This artistic gem brings warmth and elegance to any room. It harmonizes particularly effectively with modern, clear furniture or sets stylish accents as a contrast to opulent decorations. Perfect for visually opening up hallways, living rooms or bedrooms and adding a special touch to any ambience.
- Extraordinary wall mirror with golden frame, 112 x 100 x 4 centimetres (H/W/D)
- Adds dynamism to any room in an elegant way thanks to its geometric design
- The sophisticated frame in gold is made of robust solid wood and lacquered
- Perfect as an eye-catcher in the hallway, bedroom or living area - on its own or as part of a mirror gallery
- Easy to hang horizontally or vertically thanks to the pre-mounted wall hooks
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 112 cm |
| Largeur | 100 cm |
| Profondeur | 4 cm |
| Poids | 13.9 kg |
| Volume (emballé) | 0,14 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré, Miroité |
|---|---|
| Details: | horizontal et vertical, surface de miroir |
| Catalogue imprimé: | : Verre Miroité, Cadre: Paulownia Bois massif Laqué, Fond: Panneau de fibres Naturel, pour montage au mur horizontal et vertical, surface de miroir |
| Pièce: | Entrée, Salon |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Double Vision |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Elegance – Glam, Elegance – Modern |
Évaluations
Se connecter