Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This wall mirror is a real design highlight that brings light, depth and elegance to any room. The shiny silver frame with a three-dimensional structure sets exciting accents and underlines the sophisticated, modern flair. Made of high-quality stainless steel, it combines timeless aesthetics with long-lasting quality. Whether mounted horizontally or vertically, in the hallway as an eye-catcher, in the bedroom as a stylish accessory or in the living room for more space - a real statement piece for modern, glamorous or minimalist living concepts.
- Large wall mirror with modern frame in silver, 180 x 90 x 2 centimeters (H/W/D)
- The three-dimensional design of the shiny silver frame creates an extraordinary, modern look
- The frame of the full-length mirror made of robust stainless steel is a unique handmade item
- A mirror for hallways, bedrooms and living rooms with a geometric design to suit any room
- Suitable for horizontal and vertical wall mounting
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 180 cm |
| Largeur | 90 cm |
| Profondeur | 2 cm |
| Poids | 27.5 kg |
| Volume (emballé) | 0,29 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Couleur argent, Miroité |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main, horizontal et vertical, monté, surface de miroir |
| Catalogue imprimé: | Verre: Verre Miroité, Cadre: Acier affiné laqué, Fond: Panneau de fibres Laqué, pour montage au mur horizontal et vertical, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, monté, 155,70 x 65 x 7,50 cm surface de miroir |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Caldera |
| Tendances: | Modern Times |
| Tendances 2: | Modern – Loft |
| Topic: | Christmas, Home Office |
Évaluations
Se connecter