Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A wall mirror that impresses with its unusual shape and stylish finish. The trapezoidal silhouette gives the room an exciting dynamic, while the gold-colored frame with titanium-coated surface adds a modern touch. Perfect for hallways, bedrooms or living rooms - it brings light into play and makes rooms appear larger. Particularly effective as a single wall highlight or in combination with warm natural tones and simple furniture for a stylish contrast.
- Wall mirror with brown frame in trapezoid shape, 65(45)x160x6.5 centimeters (W/H/D)
- The frame of the full-length mirror in stylish coffee brown is made of titanium-coated steel
- Modern mirror for hallways, bedrooms and living rooms, whose geometric design adds dynamism to any room
- Easy wall mounting thanks to the hanging device welded to the frame
- The pure mirror surface is 153 x 58 cm mirror surface
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 160 cm |
| Largeur | 65 cm |
| Profondeur | 6 cm |
| Poids | 12 kg |
| Volume (emballé) | 0,12 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron, Miroité |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main, surface de miroir, vertical |
| Catalogue imprimé: | Verre: Verre Miroité, Cadre: Acier revêtu de titane, pour montage au mur vertical, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, utilisation debout vertical, 153 - 58 cm surface de miroir |
| Pièce: | Entrée, Salon |
| Speciaux: | En stock, US-Fit |
| Série: | Arezzo |
| Tendances: | Elegance, Modern Times |
| Tendances 2: | Elegance – Modern, Modern – Living |
Évaluations
Se connecter