Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This round wall mirror with its coffee-brown frame brings a breath of fresh air into any home. The titanium-coated steel creates a modern yet warm look. The balanced design fits wonderfully in the hallway, bedroom or living room and blends harmoniously into any interior. Whether as the focal point of a clear wall design or as a calm contrast to bold colors - this mirror makes rooms appear larger and adds a balanced touch to any room.
- Round wall mirror with brown frame, Ø100 centimeters
- The frame of the mirror in stylish coffee brown is made of titanium-coated steel
- Modern mirror for hallways, bedrooms and living rooms, whose round design lends harmony to any room
- Easy wall mounting thanks to the hanging device welded to the frame
- The pure mirror surface is 90 centimeters in diameter
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 100 cm |
| Largeur | 100 cm |
| Profondeur | 6 cm |
| Poids | 10 kg |
| Volume (emballé) | 0,17 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron, Miroité |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main, surface de miroir, vertical |
| Catalogue imprimé: | Verre: Verre Miroité, Acier revêtu de titane, pour montage au mur vertical, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, 90 - 90 cm Ø surface de miroir |
| Pièce: | Entrée, Salon |
| Speciaux: | En stock, US-Fit |
| Série: | Arezzo |
| Tendances: | Elegance, Modern Times |
| Tendances 2: | Elegance – Modern, Modern – Living |
| Topic: | Fathers Day |
Évaluations
Se connecter