Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A mirror that is more than just an eye-catcher: this wall-mounted mirror with golden details turns any wall into a highlight and makes rooms appear larger and brighter. Its unusual frame with a flowing, shiny silver structure is reminiscent of molten metal and creates an exciting contrast to the clear mirror surface. The artistic design adds a luxurious touch with an avant-garde flair to living rooms, bedrooms, and hallways. Leaning against the wall and securely mounted, this mirror makes a striking statement with its size and shape. Carefully crafted by hand, each piece is truly one of a kind. The design looks particularly harmonious with cool gray tones, white marble, or modern accents in black and chrome.
- Large wall-mounted mirror with unusual silver frame, 180 x 91 x 15.5 centimeters (H/W/D)
- Impresses with its striking frame featuring a three-dimensional, dynamic design in modern silver
- A mirror for the hallway, bedroom, and living room, whose exclusive design adds dynamism to any room
- Each mirror is unique and carefully handcrafted—pure mirror surface 167–73 cm
- Suitable as a wall-mounted mirror - standing on the floor and screwed to the wall for safety
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 180 cm |
| Largeur | 91 cm |
| Profondeur | 15.5 cm |
| Poids | 23.2 kg |
| Volume (emballé) | 0,44 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Couleur argent, Miroité |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main, monté, surface de miroir, vertical |
| Catalogue imprimé: | Verre: Verre Miroité, Cadre: Copolymères acrylonitrile butadièn, Fond: Panneau de fibres Laqué, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, monté, utilisation debout vertical, 167 - 73 cm surface de miroir |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Lava |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Elegance – Glam |
| Topic: | Christmas, Home Office |
Évaluations
Se connecter