Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A statement in soft tones: with its harmonious shape and fine frame in modern greige, this round wall mirror brings a fresh touch to any wall. As a decorative highlight, it not only reflects light, but also style - perfect for visually opening up rooms and skillfully accentuating them at the same time. Whether in the hallway above a console, as an eye-catcher in the living area or as a stylish addition in the bedroom - its calm color scheme blends effortlessly into natural, urban or Scandinavian-inspired interiors. Particularly harmonious in combination with wood, linen or soft beige nuances. A design object with understatement and impact.
- Round wall mirror with frame in greige, 100 x 100 x 5 centimeters (H/W/D)
- The slim frame of the mirror in stylish greige is made of copper-plated steel
- Ideal for making rooms appear brighter and visually larger
- A mirror for hallways, bedrooms and living rooms with a simple design that harmonizes with any interior
- Easy to hang thanks to the pre-assembled wall hooks
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 100 cm |
| Largeur | 100 cm |
| Profondeur | 5 cm |
| Poids | 12.7 kg |
| Volume (emballé) | 0,14 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige, Gris, Miroité |
|---|---|
| Details: | fabriqué à la main, surface de miroir |
| Catalogue imprimé: | Verre: Verre Miroité, Cadre: Acier affiné poli, fabriqué à la main, 98 cm Ø surface de miroir |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Curve |
| Calendrier marketing: | Novembre |
Évaluations
Se connecter