Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A style upgrade for every wall: this wall mirror impresses with its clear lines and a narrow frame in modern greige - subtle in tone but strong in effect. The generous format brings light into play and gives even smaller rooms more depth and openness. Ideally placed in the hallway, bedroom or above a chest of drawers, it complements a wide range of interior styles from clean to cozy. In combination with natural materials, soft textures or metal accents, it unfolds its full effect and becomes an unobtrusive eye-catcher. A functional design object that combines a sense of space with aesthetics.
- Large wall mirror with frame in greige, 200 x 70 x 5 centimeters (H/W/D)
- The slim frame of the full-length mirror in stylish greige is made of copper-plated steel
- Ideal for making rooms appear brighter and visually larger
- A mirror for hallways, bedrooms and living rooms with a simple design that harmonizes with any interior
- Easy to hang thanks to the pre-assembled wall hooks
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 200 cm |
| Largeur | 70 cm |
| Profondeur | 5 cm |
| Poids | 23.3 kg |
| Volume (emballé) | 0,19 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige, Gris, Miroité |
|---|---|
| Details: | fabriqué à la main, surface de miroir |
| Catalogue imprimé: | Verre: Verre Miroité, Cadre: Acier cuivré, fabriqué à la main, 198 cm surface de miroir |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Curve |
| Calendrier marketing: | Novembre |
Évaluations
Se connecter