Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A cozy spot with style: this charming pet paradise combines a classic striped look in soft gray and white with a cozy feel-good atmosphere. The soft padding offers little four-legged friends a wonderfully soft retreat that invites them to doze, dream, and laze around. Thanks to the easy-care cover, the bed can be easily machine washed at 30 degrees—ideal for everyday life with your favorite pet. As a decorative accessory, it looks great in modern living rooms, Scandinavian-inspired interiors, or next to your favorite armchair in the living room. A real stroke of luck for all furry friends with taste.
- Striped dog/cat bed in gray and white, 18 x 45 x 55 centimeters (H/W/D)
- Striped in soft gray and white, the perfect home for style-conscious furry friends
- The soft padding and generous dimensions provide maximum comfort for every four-legged friend
- A stylish favorite spot for every pet, charmingly combining comfort and design
- Particularly practical: the bed is machine washable at 30°C
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 18 cm |
| Largeur | 45 cm |
| Profondeur | 55 cm |
| Poids | 1 kg |
| Volume (emballé) | 0,09 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Gris |
|---|---|
| Details: | Lavage en machine |
| Catalogue imprimé: | 100 % Polyester, 30 °C Lavage en machine |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Dogbed |
| Topic: | Christmas |
Évaluations
Se connecter