Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A feel-good place with a style factor: this cozy pet bed combines sophisticated comfort with modern design. The fluffy fabric in elegant dark gray blends harmoniously into a wide variety of living concepts - whether Scandinavian, urban or minimalist. Thanks to the soft upholstery, every moment of retreat becomes a little luxury for your dog or cat. The leather-look handle adds a stylish accent and also makes the bed mobile - ideal for spontaneous changes of location at home or on the go. Particularly suitable for everyday use: the easy-care material can be easily cleaned in the washing machine at 30°C.
- Soft dog/cat bed in dark gray, 20 x 55 x 40 centimetres (H/W/D)
- A stylish favorite place for every pet that charmingly combines comfort and design
- The cozy cover and soft padding create maximum comfort for every four-legged friend
- The leather-look carrying handle and the light weight of 1.8 kg make transportation child's play
- Particularly practical: the bed is suitable for machine washing at 30 °C
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 20 cm |
| Largeur | 55 cm |
| Profondeur | 40 cm |
| Poids | 1.8 kg |
| Volume (emballé) | 0,20 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Gris |
|---|---|
| Details: | Lavage en machine |
| Catalogue imprimé: | 100 % Polyester, 30 °C Lavage en machine |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Dogbed |
| Topic: | Christmas |
Évaluations
Se connecter