Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The Vecchio lighting series focuses on a relaxed look in the beach house style. These table lamps can’t fail to bring a fresh splash of colour into the room. At the same time their design creates a cheerful, summery appearance that radiates a feeling of airy charm. Vecchio is the perfect cosy bedside lamp, and will also brighten up the hallway or living room with its positive aura. A top tip from our KARE stylists: these lamps look even better as a pair on a console table or sideboard!
- Table lamp in blue, 42 x 18 x 18 cm (H/W/D)
- Quality meets style in this pretty lamp with its base made of coloured glass
- The casual shade with corded cover adds boho vibes to the ambience
- The cable length of 235 cm is highly practical
- Bulb 230 V, 50/60 Hz, type LED, socket E27, number of bulbs 1, max. 7 W, bulb not supplied
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 42 cm |
| Largeur | 18 cm |
| Profondeur | 18 cm |
| Poids | 1.5 kg |
| Volume (emballé) | 0,02 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Bleu |
|---|---|
| Details: | abat-jour, avec câble, extras, fabriqué à la main, longueur de câble, partiellement démonté, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Abats-jour: Viscose, Acier revêtu par poudre, Structure: Verre Teint, 200 cm longueur de câble, 18 cm Ø abat-jour, fabriqué à la main, interrupteur avec câble, câble revêtement plastique, Abats-jour: partiellement démonté, |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Vecchio |
| Calendrier marketing: | Octobre |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter