Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A large ornamental table lamp that decorates the room like a sculpture. The unusual, golden base of the lamp is designed in the form of an exotic strelitzia flower. The gold-coloured coating of the black lampshade gives it a warm and homely glow.
- A table lamp in gold and black that looks like an artwork with its elaborately crafted base.
- The rectangular lampshade emits a very warm light because it is black on the outside and gold on the inside.
- The lampshade is sophisticated and cosy at the same time: indirect light sources provide cosiness while the golden glow adds a touch of glamour.
- Gold and black are a beautiful interior duo: classic elegance that sets a glamorous highlight in many furnishing styles Black is currently celebrating its comeback as a highlight colour and always creates a mysterious atmosphere.
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 65 cm |
| Largeur | 56.5 cm |
| Profondeur | 22 cm |
| Poids | 4.5 kg |
| Volume (emballé) | 0,11 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré, Noir |
|---|---|
| Details: | abat-jour, avec câble, extras, longueur de câble, partiellement démonté, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Structure: Polyrésine, Barre: Acier revêtu de laiton, Abats-jour: Polyester, 150 cm longueur de câble, 22,30 x 50,50 x 22,20 cm abat-jour, interrupteur avec câble, câble revêtement plastique Noir, Abats-jour: partiellement démonté, |
| Pièce: | Chambre à coucher |
| Speciaux: | En stock |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Elegance – Glam |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter