Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
With this toucan lamp you're guaranteed to win the jackpot in terms of style. The table lamp creates atmosphere and the exotic bird figure makes an impact with its highly decorative character. The animal lamp proves once again that KARE puts the fun into furnishing. Place the toucan on your windowsill, enhance a console table with it or even give it a home on your bedside table.
- Gold-coloured table lamp with the figure of a bird, 42 x 18.5 x 38.5 cm (H/W/D)
- With this creative and original lamp, you can instantly give your rooms a touch of flair
- The toucan is made of sturdy polyresin
- The cable is a practical 200 cm long
- Bulb 230 V, 50/60 Hz, E27 socket, number of bulbs 1, max. 40 W, bulb not supplied
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 37.5 cm |
| Largeur | 42 cm |
| Profondeur | 18 cm |
| Poids | 2 kg |
| Volume (emballé) | 0,11 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré |
|---|---|
| Details: | Revêtement textile, avec câble, extras, longueur de câble, partiellement démonté |
| Catalogue imprimé: | Structure: Polyrésine, 200 cm longueur de câble, interrupteur avec câble, câble Revêtement textile, partiellement démonté, |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | Deals, En stock, PRIMA |
| Série: | Animal |
| Topic: | Christmas, Home Office, Wild Summer |
| Calendrier marketing: | Mai |
Évaluations
Se connecter