Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
An animal design statement with a twinkle in the eye: this unusual lamp with its gray rhino body brings an extraordinary safari atmosphere into modern living spaces. Made from robust synthetic resin, the decorative object impresses with its lovingly crafted details and unmistakable character. The charming figure holds a light bulb like a trophy - a humorous twist that will turn any sideboard, shelf or bedside table into an eye-catcher. Whether as atmospheric lighting in the bedroom, as a lighting accent in the hallway or as an original highlight in the living room - this lamp demonstrates the courage to be extravagant and is guaranteed to make an impression. Ideal for interior concepts with personality.
- Unique table lamp rhinoceros in gray, 38.5 x 47 x 18.5 centimeters (H/W/D)
- A charming rhino holds the light bulb and brings an unusual safari vibe to the interior
- Made of sturdy synthetic resin and rich in detail, the lamp is a wild eye-catcher
- Provides pleasant lighting as a bedside lamp or additional light source in the hallway or living area
- 230 V, bulb type LED, socket E27, no. of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs not replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 38.5 cm |
| Largeur | 47 cm |
| Profondeur | 18.5 cm |
| Poids | 2.95 kg |
| Volume (emballé) | 0,06 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron |
|---|---|
| Details: | avec câble, démonté, extras, longueur de câble, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Polyrésine, 200 cm longueur de câble, interrupteur avec câble, câble revêtement plastique, démonté, |
| Pièce: | Bureau |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Animal |
| Topic: | Home Office |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter