Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A glamorous appearance with a wow effect - this table lamp brings a touch of glamour to any room with its golden finish. Five round glass bodies float elegantly around the delicate frame, creating an interplay of light, reflection and shape. The semi-transparent spheres create a warm, atmospheric glow - perfect for bathing living rooms or bedrooms in a soft light. On sideboards, bedside cabinets or in the entrance area, it attracts everyone's attention. It looks particularly elegant in combination with dark surfaces, velvet textiles or marble elements. A luminous design object with character.
- Modern table lamp with 5 glass shades in gold, 53.5 x 22 x 22 centimeters (H/W/D)
- Five round luminaires sweep around the slender steel frame with a shiny gold finish
- Semi-transparent with a shiny gold finish, the 5 glass globes provide pleasant lighting
- Works perfectly as a stylish bedside lamp or as a modern light source in the hallway or living room
- 230 V, bulb type LED, G9 socket, number of bulbs 5, max. 11 watts, bulb not included, bulb replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 53.5 cm |
| Largeur | 22 cm |
| Profondeur | 22 cm |
| Poids | 1.8 kg |
| Volume (emballé) | 0,05 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré |
|---|---|
| Details: | abat-jour, extras, partiellement démonté, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Barra: Acier revêtu par poudre, Pied: Acier revêtu par poudre, Abats-jour: Verre Revêtu, Éléments décoratifs: 10 cm abat-jour, câble revêtement plastique, partiellement démonté, |
| Pièce: | Bureau |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Scala Balls |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Elegance – Glam |
| Topic: | Home Office |
Évaluations
Se connecter