Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Futuristic chic meets stylish lightness - this table lamp brings a modern sparkle to the room with its five shiny glass spheres in silver. The semi-transparent shades float like small planets around a slender frame with a cool chrome finish and provide softly diffused light with a sophisticated touch. Ideal as an eye-catcher on chests of drawers, consoles or bedside tables. In combination with glass, high-gloss surfaces or clean color schemes, they create an urban look with a statement character. A luminous sculpture that is not only functional, but also has that certain something.
- Modern table lamp with 5 glass shades in silver, 53.5 x 22 x 22 centimeters (H/W/D)
- Five round luminaires sweep around the slender steel frame with a silver chrome finish
- Semi-transparent with a shiny silver finish, the 5 glass globes provide pleasant lighting
- Works perfectly as a stylish bedside lamp or as a modern light source in the hallway or living room
- 230 V, bulb type LED, G9 socket, number of bulbs 5, max. 11 watts, bulb not included, bulb replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 53.5 cm |
| Largeur | 22 cm |
| Profondeur | 22 cm |
| Poids | 1.8 kg |
| Volume (emballé) | 0,05 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Couleur argent |
|---|---|
| Details: | abat-jour, extras, partiellement démonté, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Barra: Acier revêtu par poudre, Pied: Acier revêtu par poudre, Abats-jour: Verre Revêtu, Éléments décoratifs: 10 cm abat-jour, câble revêtement plastique, partiellement démonté, |
| Pièce: | Bureau |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Scala Balls |
Évaluations
Se connecter