Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A fascinating interplay of art and function: this unusual table lamp impresses with an artistically designed octopus in matt black, which serves as an elegant lamp base. The black shade with a shiny gold interior bathes any room in a warm, cozy light and creates an inviting atmosphere. Ideal as an unusual highlight on bedside tables, sideboards or in entrance areas, it creates striking accents in modern and urban interiors. It looks particularly impressive in combination with dark wall colors, leather accessories or minimalist furniture - a real statement for design lovers.
- Unique table lamp with octopus motif in black, 43.5 x 27 x 27 centimeters (H/W/D)
- A detailed, graceful octopus in matt black serves as the base for this luminaire
- The black lampshade with a shiny gold interior provides warm, pleasant lighting
- Works perfectly as an unusual bedside lamp or as an additional light source in the hallway or living room
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 43 cm |
| Largeur | 29 cm |
| Profondeur | 29 cm |
| Poids | 0.97 kg |
| Volume (emballé) | 0,13 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Noir |
|---|---|
| Details: | Revêtement textile, abat-jour, avec câble, extras, longueur de câble, partiellement démonté |
| Catalogue imprimé: | Abat-jour intérieur: Polystyrène, Abat-jour extérieur: 100 % Polyester, Socle: Polyrésine, 200 cm longueur de câble, 27 cm abat-jour, interrupteur avec câble, Câble: câble Revêtement textile, partiellement démonté, |
| Pièce: | Bureau |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Octopus |
Évaluations
Se connecter