Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A touch of underwater drama meets glamorous elegance - this extraordinary table lamp makes a powerful statement with its detailed octopus base in radiant gold. The black shade with a shimmering golden interior casts a warm, inviting light and creates an atmospheric ambience. Perfect for creating an original eye-catcher on bedside tables, sideboards or in entrance areas. The lamp looks particularly attractive in combination with dark walls, velvety textiles or modern metallic accents. A designer piece that skillfully combines functionality and art.
- Unique table lamp with octopus motif in gold and black, 43.5 x 27 x 27 centimeters (H/W/D)
- A detailed, graceful octopus in gleaming gold serves as the base of this luminaire
- The black lampshade with a shiny gold interior provides warm, pleasant lighting
- Works perfectly as an unusual bedside lamp or as an additional light source in the hallway or living room
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 43 cm |
| Largeur | 29 cm |
| Profondeur | 29 cm |
| Poids | 0.95 kg |
| Volume (emballé) | 0,13 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige, Doré |
|---|---|
| Details: | Revêtement textile, abat-jour, avec câble, extras, longueur de câble, partiellement démonté |
| Catalogue imprimé: | Abat-jour intérieur: Polystyrène, Abat-jour extérieur: 100 % Polyester, Socle: Polyrésine, 200 cm longueur de câble, 27 cm abat-jour, interrupteur avec câble, Câble: câble Revêtement textile, partiellement démonté, |
| Pièce: | Bureau |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Octopus |
Évaluations
Se connecter