Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A touch of retro, a dash of elegance - this table lamp in soft brown tones sets the mood. With its charming mushroom shape and glossy finish, it exudes nostalgic flair and modern style at the same time. Made of enameled steel, it not only impresses with its elegant appearance, but also with its robust durability. Whether as an atmospheric lighting object on the sideboard, as an eye-catcher on the bedside table or as discreet lighting in the entrance area - this design piece proves how stylish function can be. It looks particularly harmonious in combination with warm wood nuances or retro elements.
- Brown mushroom-shaped table lamp, 27 x 29 x 29 centimeters (H/W/D)
- Warm brown nuances, a glossy finish and the trendy shape make the lamp a timeless design highlight
- Made of robust steel and enameled, the luminaire is particularly robust and durable
- Works as a bedside lamp or as an additional light source in the hallway or living room
- 230 V, socket E14, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 27 cm |
| Largeur | 30 cm |
| Profondeur | 30 cm |
| Poids | 1.65 kg |
| Volume (emballé) | 0,03 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron |
|---|---|
| Details: | extras, fabriqué à la main |
| Catalogue imprimé: | Acier émaillié, fabriqué à la main, |
| Speciaux: | Deals, En stock, PRIMA |
| Série: | Mushroom |
| Calendrier marketing: | Octobre |
Évaluations
Se connecter