Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A touch of wilderness meets stylish restraint: this special table lamp combines rustic elegance with exotic flair. Two intricately crafted elephants support the completely black body – from the base to the shade – making a powerful statement. The slightly textured finish gives the design character, while the golden interior of the linen shade creates a warm, atmospheric lighting mood. Ideal as a charming light source on the bedside table, as a decorative accent in the hallway or as an atmospheric addition to the living area. Particularly effective in combination with natural materials, muted tones or as a contrast to light-coloured furniture.
- Unique table lamp with elephant motif in gold and black, 49.5 x 51.5 x 15.5 centimetres (H/W/D)
- The lamp base with two charming elephants adds a unique touch
- The black linen lampshade with a golden interior provides warm, pleasant lighting
- Can be used as a bedside lamp or as an additional light source in the hallway or living room
- 230 V, LED bulb type, E27 socket, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulb not included, bulb replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 49.5 cm |
| Largeur | 51.5 cm |
| Profondeur | 15.5 cm |
| Poids | 3.71 kg |
| Volume (emballé) | 0,07 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron |
|---|---|
| Details: | abat-jour, avec câble, démonté, extras, longueur de câble, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Abats-jour: Draps lin, Barra: Acier revêtu par poudre, Structure: Polyrésine, 200 cm longueur de câble, 50 x 15 abat-jour, interrupteur avec câble, câble revêtement plastique, démonté, |
| Pièce: | Bureau |
| Speciaux: | En stock |
| Tendances: | Cosy Living |
| Tendances 2: | Cosy – Lounge |
Évaluations
Se connecter