Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Demi is a lighting series from KARE that combines function and attractive retro design in a charming way. The shade and base feature premium-quality enamelling and are absolutely easy to clean, while the shade mounting shines in gold. The lampshade focusses the light downwards, making Demi ideal for reading and working.
- Large desk lamp in vivid green with gold, 56 x 28 x 22 cm (H/W/D)
- Made of high-quality steel, enamelled and titanium-coated for a golden finish
- This skilfully designed table lamp references the retro style
- As decorative lighting in the bedroom, the functional reading lamp fits perfectly on the bedside table
- Bulb 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 W, bulb not included
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 56 cm |
| Largeur | 24 cm |
| Profondeur | 22 cm |
| Poids | 1.6 kg |
| Volume (emballé) | 0,05 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Vert |
|---|---|
| Details: | Revêtement textile, avec câble, extras, fabriqué à la main, longueur de câble |
| Catalogue imprimé: | Acier émaillié, 200 cm longueur de câble, fabriqué à la main, interrupteur avec câble, câble Revêtement textile, démonté, |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Demi |
| Calendrier marketing: | Octobre |
Évaluations
Se connecter