Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A real statement piece for bold interiors: this extraordinary table lamp combines powerful design with refined elegance. The lamp base in the shape of a shiny gold bull wearing boxing gloves is a real eye-catcher and adds a striking accent. The black shade with a shimmering gold interior bathes the room in a warm, cozy light. Ideal as an atmospheric bedside lamp or as an eye-catching feature in the hallway or living room. Particularly effective in combination with dark wood furniture, velvety textiles, or minimalist accessories—for an interior with character and expressiveness.
- Unique table lamp in gold and black, 53 x 36 x 36 centimetres (H/W/D)
- A strong bull with boxing gloves in shiny gold serves as an impressive lamp base here
- The black lampshade with a shiny gold interior provides warm, pleasant lighting
- Also works perfectly as a bedside lamp or as an unusual light source in the hallway or living room
- 230 V, E27 socket, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulb not included, bulb replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 53 cm |
| Largeur | 36 cm |
| Profondeur | 36 cm |
| Poids | 3.55 kg |
| Volume (emballé) | 0,23 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré, Noir |
|---|---|
| Details: | Revêtement textile, avec câble, extras, longueur de câble, partiellement démonté |
| Catalogue imprimé: | Abat-jour intérieur: 100 % Polystyrène résistant aux chocs, Abat-jour extérieur: 100 % Polyamide-nylon, Éléments décoratifs: Polyrésine, 200 cm longueur de câble, interrupteur avec câble, câble Revêtement textile, partiellement démonté, |
| Pièce: | Bureau |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Animal |
| Topic: | Wild Summer |
| Calendrier marketing: | Mai |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter