Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
How do you create an exclusive and special ambience in rooms? One solution is luminaires that are not only functional, but could also win a design award. Like this table lamp, which has a very decorative character as a lighting object. It provides indirect, atmospheric light. The KARE lamp also scores points with its colors, which appear harmonious and natural. Give your bedroom more atmosphere with Balloon Dance as a bedside lamp. Or enchant your hallway and living room with it.
- Spectacular table lamp with four glass shades, 48 x 48 x 48 centimeters (H/W/D)
- Four semi-transparent glass shades shimmer in natural shades of color and are reminiscent of floating balloons
- The brass-coated steel finish is elegant and high-quality
- Die ausgefallende Lampe spendet sanftes, indirektes Licht im Wohnbereich oder auf dem Nachttisch
- 230 V, socket E27, number of bulbs 4, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 55 cm |
| Largeur | 48 cm |
| Profondeur | 48 cm |
| Poids | 6 kg |
| Volume (emballé) | 0,11 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré, Multicolore |
|---|---|
| Details: | abat-jour, avec câble, extras, longueur de câble, partiellement démonté, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Socle: Acier revêtu de laiton, Structure: Acier revêtu de laiton, Abats-jour: Verre Revêtu, 220 cm longueur de câble, 26 x 15 x 15 cm abat-jour, 18,50 x 16,50 x 16,50 cm abat-jour, 19 x 15 x 15 cm abat-jour, interrupteur avec câble, câble revêtement plastique Noir, Abats-jour: partiellement démonté, |
| Pièce: | Salon |
| Série: | Balloon Dance |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Elegance – Modern |
| Topic: | Christmas |
Évaluations
Se connecter