Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A real gem with function: this elegant table lamp combines warm charm with sophisticated design. The sculptural shade made of amber-colored, galvanized glass provides a soft, atmospheric light, while the cylindrical inner shade made of filigree metal mesh casts enchanting reflections on surrounding surfaces. The whole thing is supported by a titanium-coated steel frame in elegant gold – a shiny statement with character. Ideal as a stylish bedside lamp, a luminous eye-catcher in the living room, or an elegant light source in the hallway. Particularly effective in combination with dark wood, velvet, or marbled surfaces – for a cozy ambience with a luxurious flair.
- Elegant table lamp in amber and gold, 51 x 34 x 34 centimeters (H/W/D)
- The sculptural shade made of amber-colored, galvanized glass provides pleasant lighting
- The cylindrical inner shade made of fine metal mesh and the golden steel frame create fascinating light reflections
- The designer lamp can be used as a bedside lamp or as an additional light source in the hallway or living room
- 230 V, E27 socket, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulb not included, bulb replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 51 cm |
| Largeur | 34 cm |
| Profondeur | 34 cm |
| Poids | 5.7 kg |
| Volume (emballé) | 0,08 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré |
|---|---|
| Details: | abat-jour, extras, longueur de câble, partiellement démonté, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Barra: Acier revêtu de titane, Socle: Acier revêtu de titane, Abats-jour: Verre Galvanisé, 220 cm longueur de câble, 34 x 34 x 34 cm abat-jour, câble revêtement plastique, partiellement démonté, |
| Pièce: | Bureau |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Arcadia |
Évaluations
Se connecter