Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A stylish statement between naturalness and glamor: this floor lamp brings soft, warm light into the home with its velvety green shade and shimmering gold-coloured interior. The delicate frame combines shiny metal with charming wooden details - a harmonious liaison of elegance and grounding. Whether next to your favorite armchair, as an eye-catcher in the living room or an atmospheric lighting object in the bedroom - this model combines function and design with ease. The lamp looks particularly beautiful in combination with muted tones, natural materials or art deco elements. A real highlight for anyone who wants to brighten up their ambience with character and style.
- Green floor lamp with wooden elements and golden details, 155 x 70 x 25 centimeters (H/W/D)
- The green shade in a velvet look provides pleasant light with its shimmering gold interior
- The golden frame made of robust steel with wooden details combines glamor with a connection to nature
- Ideally placed as a stylish light source next to the sofa, reading chair or in the bedroom
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 60 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 155 cm |
| Largeur | 70 cm |
| Profondeur | 25 cm |
| Poids | 7.8 kg |
| Volume (emballé) | 0,16 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Vert |
|---|---|
| Details: | abat-jour, extras, fabriqué à la main, interrupteur, longueur de câble, monté, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Pied: Acier revêtu par poudre, Barre: Acier revêtu par poudre, Abat-jour extérieur: Coton, Abat-jour intérieur: Polystyrène, Ornement: Bois massif Bois recyclé Bois flotté Naturel, 330 cm longueur de câble, 30 cm abat-jour, fabriqué à la main, interrupteur, câble revêtement plastique, monté, |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Twig |
| Topic: | Spring Selection, Wild Summer |
Évaluations
Se connecter