Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A must-have for anyone who loves modern design with refined minimalism: This floor lamp focuses on clean lines and a pared-down silhouette that nevertheless has a real presence. The powder-coated body in deep black meets a cylindrical lampshade that diffuses a pleasantly soft light - perfect for reading, relaxing or stylishly illuminating room areas. Thanks to its slim shape, it blends effortlessly into a wide variety of room concepts, from urban style to Scandinavian-inspired looks. It looks particularly elegant next to a cozy armchair, in a reading corner or as a stylish upgrade for the home office.
- Large floor lamp in black, 160 x 50 x 50 centimeters (H/W/D)
- The high-quality lampshade made of linen and silk with a shiny gold interior provides pleasant lighting
- The geometric base made of robust steel in black creates a clean, timeless look
- Ideally placed next to the sofa, reading chair or in the bedroom as a stylish light source
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 100 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 160 cm |
| Largeur | 50 cm |
| Profondeur | 50 cm |
| Poids | 5.05 kg |
| Volume (emballé) | 0,14 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Noir |
|---|---|
| Details: | abat-jour, autres, extras, interrupteur, longueur de câble, partiellement démonté, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | : 50 % Soie, 50 % Draps lin, : Acier revêtu par poudre, 200 cm longueur de câble, 28 x 51 x 51 cm abat-jour,, interrupteur, câble revêtement plastique, partiellement démonté, |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | Baisse de prix, En stock |
| Série: | Timon |
Évaluations
Se connecter